Šrí Višva Díp Gurukul Senior Secondary Vidjalaja (škola Džadan) se nachází ve státě Rádžasthán v severní Indii, v okrese Pali, v obci Džadan. Škola je součástí vzdělávacího a výzkumného střediska Óm Višva Díp gurukulu ášramu svámího Mahéšvaránandy.

Den Indické republiky s Višvagurudžím

Letošní 26. leden, který je v Indii Dnem republiky, byl zde v ášramu v Džadanu obzvlášť slavnostní, neboť jsme jej oslavili společně s Višvagurudžím paramhansem svámím Mahéšvaránandou.

  OmAshram-Republic-Day-01

  OmAshram-Republic-Day-05

Višvagurudžího návštěvníci z Evropy, sévakové z ášramu, místní bhaktové, jakož i zaměstnanci a studenti školy v Džadanu, všichni se shromáždili na otevřeném školním nádvoří, aby shlédli vystoupení připravená speciálně pro tuto příležitost.

Oslavu zahájil Višvagurudží vztyčením vlajky a všechny indické děti i dospělí k tomu zazpívali národní hymnu. Následovala řada zajímavých skupinových vystoupení, včetně pochodu, zpěvu modlitby k bohyni Sarasvatídží, cvičení Khatu pranám, tance, jevištní hry a zpěv bhadžanu, věnovaného našemu gurudévovi: "Džuga džuga džívo Mahéšvaránanda".


Oslavu zakončil Višvagurudží proslovem k publiku na téma duchovnosti a spravedlnosti a radosti ze svobodného bytí.

OmAshram-Republic-Day-10

Bharat Mata ki Jay!

OmAshram-Republic-Day-09   OmAshram-Republic-Day-34  
  OmAshram-Republic-Day-14   OmAshram-Republic-Day-27
  OmAshram-Republic-Day-38   OmAshram-Republic-Day-39
  OmAshram-Republic-Day-13   OmAshram-Republic-Day-16