IMG 0414 HDR Edit web

Při příležitosti oslav narozenin Gurudéva Višvagurudžího se 13. srpna 2023 shromážily stovky bhaktů v Maháprabhudíp ášramu ve Střílkách, v České republice, kde probíhal šestý týden každoročního letního semináře Jógy v denním životě.

(Podle slunečního kalendáře připadá den narozenin Višvagurudžího na 15. srpen, podle védského měsíčního kalendáře na 19. srpen 2023.)

Matka příroda nám laskavě nadělila nádherný sluneční den, takže se program konal venku na loukách ve stínu starobylých stromů v zámeckém parku.

Oddaní stoupenci Višvagurudžího, duchovní, cvičenci a učitelé Jógy v denním životě přijeli zblízka i zdaleka, aby se sešli jako rodina, vyjádřili svoji vděčnost a předali Višvagurudžímu přání dobrého zdraví, dlouhého života a úspěšného splnění jeho probíhající mise pomoci lidem, zvířatům a životnímu prostředí na celém světě.

 20230813 123018 IMG 0517 LR inst IMG 0508 web

Mahámandaléšvar svámí Phulpuridží přijel z Indie právě včas, aby se připojil k Mahámandaléšvaru svámí Vivékpuridžímu a několika sanjásinům Višvagurudžího na ranním programu, který začal slavnostní Guru Púdžou a zpíváním Guru Áratí (modlitbou za gurua). Púdžu vedla svámí Umapurí a ostatní sanjásinové a připojili se k ní další žáci.

IMG 0556 web 20230813 123623

Děti jsou neustále důležitou součástí událostí probíhajících v ášramu a podílejí se na mnoha aktivitách. Po Gurupúdže potěšila všechny přítomné velká skupina dětí, které předvedly tradiční duchovní příběhy formou představení jógových ásán a také předaly Višvagurudžímu svůj zvláštní dárek, kresby stromů a přírody.

IMG 0772 web

Shromáždění dále pokračovalo vyprávěním příběhů bhaktů ve věku od 16 do 53 let, kteří cvičí Jógu v denním životě od dětství. Sdíleli svou zkušenost, jak ohromným požehnáním je vyrůstat v duchovní rodině s Višvagurudžím jako gurudévem – pro některé z nich dokonce od doby před jejich narozením!

Slavnost trvala více než 3 hodiny, protože každému byla dána možnost pozdravit Višvagurudžího osobně tak, aby všichni mohli předat svoje dárky a obdržet daršan. Ti, kteří se této události nemohli zúčastnit osobně ve Střílkách, mohli sledovat celý program ve vysílání na Swamiji.tv a na kanálech YouTube a Facebook Jógy v denním životě.

IMG 0818 web

Letní seminář nabízí bohatý jógový program nejen mnoha dětem, které se jej účastní v doprovodu svých rodičů, ale i lidem všech věkových kategorií a různých úrovní pokročilosti. K programům patři např. praktické jógové cvičení, příprava učitelů jógy, Krija Anuštána pro pokročilé cvičence a karma jóga zahrnující práci v kuchyni, na zahradě, v kanceláři a při údržbě ášramu.

Kompletní program seminářů ve Střílkách pokračoval do 18. srpna, poté se přesunul do Vépu v Maďarsku, kde bude dále probíhat do 27. srpna.

Všichni jsou srdečně zváni a vítáni na jednotlivé satsangy, na denní nebo týdenní program, aby využili vzácnou příležitost učit se od opravdového Mistra jógy a aby mohli pobýt v mimořádném prostředí duchovních přátel za přítomnosti svatého gurudéva.