Během jedinečného večera u příležitosti Vasanty paňčamí - hinduistického svátku oslavujícícho přicházející jaro - Jeho Svatost Višvagurudží vedl satsang v kampusu Prashanti Kutiram naležejícímu Swami Vivekananda Yoga Anusandhana Samsthana University (SVYASA).

DSC 0536

Jeho Svatost Višvagurudží přivítal na satsangu jak studenty univerzity, tak své bhakty, kteří přicestovali z nejrůznějších koutů světa, aby zakusili regeneraci skrze naturopatii, ájurvédu a jógovou terapii.

Zdůraznil především význam učení a vzdělávání, které je povinností člověka v životním období brahmačárja (prvních 25 let života).

IMG 3812

"Požehnaní jsou ti studenti, kteří mají tu příležitost studovat v gurukulu (škola vedená světcem). Tito studenti požívají peněžní a duchovní podpory svých rodin a jejich primární povinností je pokročit ve vědění dále a budovat svou budoucnost."

Tato Mistrova slova byla ještě více umocněna tím, že byla pronesena u sochy Sarasvatí, bohyně moudrosti, spolu s Višvagurudžího pokynem, nechť všichni přítomní zazpívají 108krát jméno Sarasvatí a provedou třikrát parikramu (vzdají bohyni úctu tím, že ji třikrát obejdou dokola).

12742171 228155930853529 6388456527742543085 n

Předchozího dne Jeho Svatost Višvagurudží zasvětil guru mantrou indické bhakty, čímž se tito stali následovníky svaté linie šrí Alakhpurídží Siddha Píth Parampary, linie duchovních Mistrů od šrí Alakhpurídžího, přes šrí Dévpurídžího, šrí Maháprabhudžího, šrí Mádhavánandadžího až po samotného Višvagurudžího Mahéšvaránandu.