Jeho Svatost Jógí Aditjanat, píthadíšvar (následník) parampara Nath, a mahant (hlavní kněz) Górakhnat Mutt (hinduistického chrámu v Gorakhpuru), navštívil Višvagurudžího v jeho táboře.

Dne 7. května 2016 všichni bhaktové v táboře Šrí Alakhpuridží Siddha Peeth parampara byli velmi poctěni návštěvou Jógí Aditjanatdžího, mahanta Górakhnat Mutt a člena indického parlamentu. Višvagurudží přivítal Jeho Svatost a ostatní  přítomné mahámandaléšvary srdečnými pozdravy a květinovými málami.

 DSC2908

Šrí Aditjanatdží ve svém proslovu připomněl shromážděným bhaktům význam sat sanátan dharmy příběhem o králi Bali a vyjádřil svou vděčnost Višvagurudžímu za šíření nadčasového učení sat sanátan dharmy v Evropě a po celém světě.

 DSC3047

Po inspirující promluvě mahámandaléšvara šrí Átmánandadžího seznámil Višvagurudží své vážené hosty se současným stavem sat sanátan dharmy v Evropě.

1U4A5348Gorakh 1U4A5432Gorakh

Ranní program byl zakončen Višvagrudžího poselstvím: „Přestože se zdá, že v Indii jsou mnohá náboženství a duchovní linie, vše pochází z jednoho a téhož zdroje: samotného Šivy.“

V souvislosti s tím se Višvagurudží též zmínil o zvláštní úloze guru paramapara šrí Aditjanandadžího, paramapara Gorakh Nath, mezi jejímiž oddanými jsou dokonce i králové Nepálu.

 DSC3246  DSC3193

Višvagurudží vysvětlil, že takováto guru parampara je jako mangovník – pravý mangovník dá taková semínka, z nichž vyrostou stejně kvalitní mangovníky, které opět dají tatáž pravá mangová semínka a tak to bude pokračovat.

1U4A5348Gorakh 1U4A5287Gorakh 

Ranní satsang skončil zpěvem bhadžanů a potěšením z atmosféry z vyřčené moudrosti.

Untitled Panorama2