Na své první zastávce mimo Evropu, při letošním světovém mírovém turné, Višvagurudží přistál 6. září ve Vancouveru v Kanadě – netrpělivě očekáván a vřele přivítán kanadskými bhakty.

Hlavní téma první večerní přednášky višvagurua Mahéšvaránandy v centru Jógy v denním životě ve Vancouveru bylo „Jóga – probuzení vnitřního ohně“.

Vancouver poster

Satsang ve Vancouveru pokračoval pětidenním duchovním seminářem. Bhaktové z Vancouveru a Severní Ameriky přicestovali do rekreačního střediska Xenia, 38 akrového útočiště na Bowen Islandu poblíž Vancouveru, v Britské Kolumbii, aby si užili satsangy a přednášky o „Čakrách, kundalíní a manipúra čakře“.

 IMG 2224

Bowen Island je idylickou destinací uprostřed Howe Soundu, pouhých 20 minut jízdy trajektem z Horseshoe Bay v západním Vancouveru. Toto klidné, lákavé místo nedaleko Vancouveru, je vítaným útočištěm před stresem z městského života.

 IMG 2139 1 IMG 2193 1

Prastaré vysoké stromy amidy, louka s koňmi a všude okolo čistý vzduch. Višvagurudží s požehnáním šrí Alakhpurídží siddha píth parampara osvětlil srdce všech přítomných.

IMG 2319

IMG 2248