Po programech ve Vancouveru v Kanadě pokračovalo Višvagurudžího Světové turné ve Spojených státech, s první zastávkou v New York City.

Po příjezdu na letiště Newark byl višvaguru Mahéšvaránanda uvítán tuctem bhaktů, kteří přijeli z Evropy, Kanady a USA. Cestou do New York City tři generace bhaktů vřele přivítaly višvagurua Mahéšvaránandu ve svém domově.

višvaguru Mahéšvaránanda se žáky, New York září 2016

V úterý, 13. září, byl višvaguru Mahéšvaránanda přijat v Permanent Mission of India (PMI) při OSN velvyslancem/náměstkem stálého zástupce panem Tanmaya Lalem a prvním tajemníkem panem Manjunathem. Setkání bylo zaměřeno na dobročinné projekty Jógy v denním životě a Mezinárodní mírové rady šrí svámího Mádhavánandy, které jsou  v souladu s cíli trvale udržitelného rozvoje stanovenými OSN, a na budoucí spolupráci těchto dvou nevládních organizací s PMI v rámci Organizace spojených národů.

višvaguru Mahéšvaránanda v OSN, New York září 2016

višvaguru Mahéšvaránanda v OSN, skupina, New York září 2016

Po tomto setkání měl višvaguru Mahéšvaránanda oběd s dlouhodobým spolupracovníkem panem Ramu Damodaranem, šéfem Academic Impact OSN, DPI OSN a  panem Kaha Imnadzem, gruzínským velvyslancem/stálým zástupcem v OSN, věrným cvičencem a příznivcem Jógy v denním životě.

Úterní večerní přednáška Višvagurudžího nazvaná Jóga pro mír a duševní pohodu byla uspořádána v Saneešwara chrámu v Queens Village, Višvagurudží byl publiku představen panem Kamleshem Mehtou ze South Asian Times, mediálním sponzorem této akce.

Na inspirující přednášce višvaguru Mahéšvaránanda hovořil o původu vesmíru, o úloze jógy jako o harmonizujícím, vyvažujícím a sjednocujícím principu ve vesmíru a o kundalíní józe jako o nástroji pro seberealizaci.

višvaguru Mahéšvaránanda, přednáška, New York září 2016

Program v  centru Jógy v denním životě ve Whitestone v Queens, 14. září,  začal cvičením jógy pod vedením višvagurua Mahéšvaránandy. Višvagurudží připomněl všem cvičencům, že každým cvičením, provedeným pečlivě a s pozorností, můžeme překonat svá omezení i své slabé stránky.

višvaguru Mahéšvaránanda, New York září 2016

IMG 2745

Po dopoledním programu měl višvaguru Mahéšvaránanda rozhovor s panem Ašokem Vyasem z Mezinárodního televizního vysílání.

višvaguru Mahéšvaránanda a Ašok Vyas z Mezinárodního televizního vysílání, New York září 2016

Program višvagurua Mahéšvaránandy v New Yorku skončil povznášející přednáškou a cvičením "Jógy pro tělo a dále" v hinduistickém chrámu Šiv Šakti píth v Hollis Queens, NY. Všichni účastníci byli potěšeni přítomností dvou duchovních vůdců, mahámandaléšvarů z Mahá Nirvání akhary - višvagurua Mahéšvaránandy a svámího Haričandra Purídžího, hostitele z tohoto chrámu. Ve vřelé a příjemné atmosféře Višvagurudží vedl cvičení a přednesl inspirující přednášku protkanou mantrami a tradičními védskými příběhy.

višvaguru Mahéšvaránanda a svámí Haričandra Purídží, New York září 2016

višvaguru Mahéšvaránanda, chrám Šiv Šakti píth, New York září 2016