Dne 12. ledna 2018 byl udělen višvaguruovi Mahéšvaránandovi nejvyšší akademický titul D. Litt. (Doctor Litterarum) za jeho mimořádnou činnost v oblasti jógy, zejména za Systém Jóga v denním životě.

Tento nejvyšší akademický titul byl Višvagurudžímu udělen kancléřem Dr. H. R. Nagendrou a vícekancléřem Dr. G. Rámačandrou Bhátem z univerzity S-VYASA, z indického Bengaluru,  během 15. výročního univerzitního zasedání.

IMG 3770 1024x768 IMG 3747IMG 3777 1024x768 IMG 3728 1024x768

D. Litt. je vysokoškolský titul, doktorát, který může být v některých zemích (např. ve Spojeném království, Austrálii, Indii, Irsku) považován za titul vyšší než  Ph.D. (doktor filozofie), na stejné úrovni jako doktor věd (D.Sc.) nebo Ed.D (doktor vzdělávání). V mnoha zemích je udělován vysokými školami a akademickými institucemi jako uznání úspěchů v humanitních oborech, výjimečné příspění k tvůrčímu umění nebo vzdělanosti a dalších zvláštních zásluh.

D. Litt. může být udělen jako honoris causa (čestný titul) také osobnostem, jejichž výzkum a publikované práce vykazují mimořádné schopnosti a originalitu a představují významný a trvalý pokrok, který univerzita považuje za hodný tohoto nejvyššího akademického ocenění.