V sobotu 7. dubna 2018 se na Korzu, hlavním náměstí uprostřed chorvatského města Rijeky, uskutečnila oslava Světového dne zdraví. Hlavní součástí programu bylo cvičení Jógy v denním životě s několika stovkami lidí, pořádané vedením hostelu Dharma.

dsc02307 2

Výjimečným hostem události byl autor systému Jóga v denním životě, J. S. višvaguru paramhans svámí Mahéšvaránanda, doprovázený mahámandaléšvarem svámím Vivék Purim, starostou Rijeky Vojkem Obersnelem a velvyslancem Indie J. E. panem Sandípem Kumarem.

Višvagurudží při příležitosti Světového dne zdraví řekl, že pokud nemáme zdravé tělo, život není snadný a povzbudil lidi, aby kvůli  svému zdraví  i zdraví ostatních přestali kouřit.

Hlavním organizátorem události byl Institut veřejného zdraví Chorvatska, zastoupený Dr. Helenou Glibotič Kresinovou.

idh rijeka dsc02328

Společnost Jóga v denním životě  spolupracuje s Rijekou od roku 2013 na projektu "Rijeka  - zdravé město", zahrnujícím program pro seniory (nad 50 let) a bezplatné cvičení jógy pro studenty z univerzity v Rijece. Od té doby tisíce místních lidí cvičí jógu podle systému Jóga v denním životě.

Kvalita systému Jóga v denním životě byla uznána také centrem Klinické nemocnice v Rijece, které ve spolupráci s Jógou v denním životě Rijeka poskytuje bezplatné hodiny jógy lékařům a zdravotnímu personálu.