Londýn, 20. června 2019

Na pozvání parlamentní skupiny indických tradičních věd (APPG ITS) se višvaguru Mahéšvaránanda zúčastnil jako hlavní host oslav 5. Mezinárodního dne jógy OSN v Dolní sněmovně Parlamentu Spojeného království, Londýn, Velká Británie.

2019 06 20 Integrated Holistic Healthcare Forum House of Commons London award ceremony

Višvagurudží ve svém projevu ocenil indického předsedu vlády Naréndru Módího za vyhlášení Mezinárodního dne jógy v OSN v New Yorku v roce 2014. Od té doby ho s velkým nadšením každoročně slaví po celém světě příznivci Jógy v denním životě na všech pěti kontinentech. Podle slov Višvagurudžího tento konkrétní počin Naréndry Módího jasně odkazuje na konec Kali jugy (věku nevědomosti) a začátek Satja jugy (věku pravdy). „Jóga je jedna, znamená jednotu. První slova Pataňdžálího jsou: 'disciplína vede na cestu k józe', což znamená 'právě teď.  Nemyslete si, že 'zítra začneme s jógou'.  Ne, právě teď bychom měli učinit sankalpu (předsevzetí) o tom, co bychom chtěli učinit.“

„Lidé by se měli stát vegetariány“ - toto bylo nejdůležitější poselství Višvagurudžího na oslavě 5. Mezinárodního dne jógy. Neexistuje žádný důvod pro násilí proti jakémukoli živému tvoru na světě a zvířata by neměla trpět pro žádné lidské 'potěšení', ani kvůli 'jídlu'. "Měli bychom usilovat o zdravé biopotraviny bez jedovatých pesticidů a měli bychom chránit čerstvou pitnou vodu, přírodu a naše životní prostředí," uvedl Višvagurudží.

Jako znamení uznání za 50 let šíření prastarých indických původních znalostí a moudrosti jógy po celém světě obdržel Višvagurudží cenu Yoga Ratna (Klenot jógy) od parlamentní skupiny indických tradičních věd (APPG ITS) Dolní sněmovny Parlamentu Spojeného království.

Příští rok, v roce 2020, chystá Višvagurudží velkolepé slavnostní otevření největší světové stavby ve tvaru symbolu OM, OM ášramu v Džadanu (Rádžasthán, Indie). Zároveň Višvagurudží oznámil, že začal se všemi nezbytnými kroky, aby byl OM ášram zahrnut do výběrového seznamu staveb pro světové kulturní dědictví UNESCO.

2019 06 20 Vishwaguruji Yoga Ratna